×

Besin
Bilgisi

Her besin maddesinin rolünü ve değerini anlamak, mahsullerinizin gelişmesini ve maksimum verim üretmesini sağlayacaktır.


Temel Besinler

17 besin bitki sağlığı için gereklidir. Optimum verim, ancak tüm bu besinler uygun bir şekilde tedarik edildiğinde üretilebilir. Toprakta sadece bir besin maddesi eksikse, mahsul verimi zarar görecektir.


Bitkisel Besinlerin Periyodik Tablosu

N

Azot

Her canlı hücrenin bir parçası olan Azot, bitki büyümesi için gereklidir. Bu kritik besin maddesinin oynadığı birçok rol hakkında bilgi edinin - klorofil sentezi için gerekli bir bileşen olmak ve bitkilerdeki protein içeriğini doğrudan arttırmak da dahil.

Azot'u Keşfedin.
P

FOSFOR

Fosfor olmadan hiçbir bitki normal üretim döngüsünü tamamlayamaz. Fosforun neden genellikle “enerji verici” olarak adlandırıldığını ve birçok rolünün onu bitki büyümesi için üç temel besin öğesinden biri haline getirdiğini öğrenin.

Fosfor'u Keşfedin.
K

POTASYUM

Fotosentezden protein sentezine ve daha fazlasına kadar, Potasyum bitkilerinizin başarısı için kesinlikle çok önemlidir. Besin Bilgisi dökümünde K'nin neden Makrobesinlerin (NPK) “kutsal üçlüsünde” yerini aldığını keşfedin.

Potasyum'u Keşfedin.
Mg

Magnezyum

Her klorofil molekülünün kalbinde gizlenmiş bir Magnezyum atomudur. Bu eşsiz besinin, fotosentezden fosfat metabolizmasına, bitki solunumuna ve enzim sistemlerinin aktivasyonuna kadar her şeyde nasıl ayrılmaz bir rol oynadığını öğrenin.

Magnezyum'u Keşfedin.
S

Kükürt

Kükürt, her canlı hücrenin bir parçasıdır ve proteinlerin oluşumu için önemlidir, ancak yüksek verimli mahsullerin ihtiyaçları için genellikle yetersiz miktarlarda bulunur. Ürününüzden en iyi şekilde yararlanmak için Kükürt'ün nasıl ve ne zaman kullanılabileceğini keşfedin.

Kükürt'ü Keşfedin.
Ca

Kalsiyum

Çevremizde kalsiyum bulunur ve bitki ve hayvanların varlığı buna bağlıdır. Bu yetersiz ikincil besin maddesinin neden hiç göz ardı edilmemesi gerektiğini öğrenin.

Kalsiyum'u Keşfedin.
B

Bor

Borun neden hücre duvarı oluşumu ve bitkilerdeki hızlı büyüme noktaları için gerekli olduğunu ve bitki sağlığını iyileştirme üzerindeki etkisini keşfedin.

Bor'u Keşfedin.
Cl

Klor

Sadece küçük miktarlarda ihtiyaç duyulmasına rağmen, Klor tüm bitkiler için gerekli bir bileşendir. Bu değerli mikrobesinlerin enerji reaksiyonlarından stoma regülasyonunu düzenlemeye kadar her şeyde nasıl aktif olduğunu öğrenin.

Klor'u Keşfedin.
Mn

Manganez

Çimlenme ve olgunluğu hızlandırma gücüyle, Fosfor ve Kalsiyum kullanılabilirliğini arttırırken, Manganez dev faydaları olan bir mikro besleyicidir.

Manganez'i Keşfedin.
Fe

Demir

Enerji transferinden, azot azaltma ve fiksasyonundan lignin oluşumuna kadar demirin büyüme ve gıda üretimi için gerekli olan enzimlerin nasıl önemli bir bileşeni olduğunu öğrenin.

Demir'i Keşfedin.
Ni

Nikel

Sadece küçük miktarlarda ihtiyaç duyulmasına rağmen, Klor tüm bitkiler için gerekli bir bileşendir. Bu değerli mikrobesinlerin enerji reaksiyonlarından stoma regülasyonunu düzenlemeye kadar her şeyde nasıl aktif olduğunu öğrenin.

Nikel'i Keşfedin.
Cu

Bakır

Bakır'ın A vitamini üretimini ve başarılı protein sentezini sağlayarak enzimleri nasıl aktive ettiğini, reaksiyonları katalize ettiğini ve bitki büyümesini nasıl desteklediğini öğrenin.

Bakır'ı Keşfedin.
Zn

Çinko

Yüksek verim ister misiniz? O zaman biraz Çinkoya ihtiyacın olacak. Bu inanılmaz mikrobesin neden bitkiler ve bitki büyümesi için temel olarak kabul edilen ilklerden biri olduğunu öğrenin.

Çinko'yu Keşfedin.
Mo

Molibden

Sadece toprakta bulunan bir eser element olabilir, ancak nitrat redüktaz enziminin sentezi ve aktivitesi için kesinlikle gereklidir. Molibden bitkinin büyümesini optimize etmek için neden bu kadar önemli olduğunu öğrenin.

Molibden'i Keşfedin.
H

Hidrojen

Yaşamın en önemli yapı taşlarından biri olan Hidrojen, bitkilerin en büyük miktarlarda kullandığı üç ana unsurdan biridir. Bitki büyümesindeki rolü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hidrojen'i Keşfedin.
C

Karbon

Karbon dünyadaki tüm yaşamdan sorumludur. Bitkilerin karbonhidratlar ve proteinler gibi temel biyolojik bileşikleri oluşturmak için atmosferden CO₂'yi nasıl kullandıklarını keşfedin.

Karbon'u Keşfedin.
O

Oksijen

Oksijen, bitkilerde hücresel solunumdan sorumludur. Bu kritik elementin fotosentezdeki rolü ve hem enerji için nasıl depolandığı hem de bir yan ürün olarak nasıl serbest bırakıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Oksijen'i Keşfedin.