×

BESİN YÖNETİMİ

Dengeli mahsul beslemenin temellerini ve besin yönetiminin 4D'sini kapsayan kapsamlı bir kılavuz.

TOPRAKTAKİ HER ŞEY

Toprağın içindeki dünyanın; renkler, dokular ve canlı organizmalar aracılığıyla ürün performansını nasıl şekillendirdiğini öğrenin ve tam anlamıyla yararlanmak için gereken araçları ve kaynakları kullanın.

Toprak Tanımlaması

Toprak doğal olarak oluşur ve mineraller ve organik maddelerden oluşan katmanlardan (toprak ufukları) oluşur. Toprak toprağı besleyerek bitkilerin büyümesine ve gelişmesine izin verir.

Detaylı İncele

Toprak Örneklemesi

Toprak örneklemesi ve testi, toprağın büyüyen mahsullerin ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli besinleri sağlama kapasitesinin bir tahminini sağlar.

Detaylı İncele

Toprak Testi

Toprak testi, yüksek verimli tarımda önemli bir araçtır. Test sonuçları, hangi gübrenin kullanılacağı konusunda temel gerçekleri sağlar ve kireç ihtiyacını belirler.

Detaylı İncele

Toprak pH'ı

Toprak pH'ı , topraktaki asitlik ve alkalinitenin bir ölçüsüdür. pH seviyeleri 0 ila 14 arasındadır. Çoğu bitki için optimum pH aralığı 5,5 ila 7,0 arasındadır.

Detaylı İncele

4D YÖNETİM

Doğru gübre kaynağı, doğru oranda, doğru zamanda ve doğru yerde. 4D'leri takip etmek, çevreyi korurken ve sürdürülebilirliği geliştirirken verimi ve karlılığı artırmaya yardımcı olabilir.

4D Besin Yönetimi

4D Besin Yönetimi, doğru gübre kaynağının doğru oranda, doğru zamanda ve doğru yerde kullanılmasını teşvik eder. 4D'ler, verimi ve karlılığı artırmaya yardımcı olabilir.

Detaylı İncele

Sahaya Özgü Besin Yönetimi

Tesise özgü besin yönetimi, 4D Besin Yönetimi ile birlikte mahsul yönetim sistemlerinde ince ayar yapılmasına olanak tanıyan hassas tarımın bir bileşenidir.

Detaylı İncele